Osobní auto B a B78 (automatická převodovka)

Osobní auto B a B78 (automatická převodovka)

Opravňuje k řízení:

  • osobních a nákladních vozidel do 3500 kg
  • osobních vozidel do 8+1 místa k sezení.
  • B1 (čtyřkolky)
  • AM (vozidla od 25 do 45 km/hod.)
  • A1 s automatickou převodovkou
  • můžete připojit přívěs do 750 kg, nebo do 3500 kg, pokud souprava nepřesáhne 3500kg.

Od 1.1.2024 je možné tuto skupinu získat již od 17. let.

Výuka

Nejprve bude probíhat výuka na učebně. Začínáme teorií jízdy, kde se seznámíte s postupy ovládání vozidla od nasednutí po zastavení. Budeme se věnovat bezpečnosti při ovládání vozidla a hlavně řidičskému vnímání. V dalších hodinách se seznámíte se zákonem o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. a jeho prováděcí vyhláškou č. 294/2015 Sb. Zejména se naučíte řešit dopravní situace, jako např. průjezd křižovatkou, či jízdu v jízdních pruzích. Do výuky je též zařazena lekce zdravotní výchovy, zaměřená na poskytování první pomoci a lekce praktické údržby vozidla.

Výuka může být provedena též individuálně, dle Vašich časových možností.

Výcvik

Bude navazovat na výuku. Je rozdělen do 14 lekcí po 1,5 hod. Začíná se na trenažeru, následuje cvičiště, dvakrát jedeme do mírného provozu mimo obec a v 5. lekci se naučíme rozjezdy do kopce s ruční brzdou i bez ní. Tedy prvních pět lekcí je zaměřeno na získání návyků v ovládání vozidla. Ve zbývajících lekcích se budeme snažit o získání návyků v chování v silničním provozu. Od 6. lekce se budeme pohybovat v městském provozu a učit se řešit křižovatky, od jednodušších po složitější. V každé lekci budeme trénovat manévrování a parkování. Jedna lekce bude s automobilem s automatickou převodovkou, jedna lekce bude provedena na dálnici v okolí Plzně.

Používaná vozidla VW Beetle, Škoda Yeti, Škoda Citigo. Ve vozidle vždy jeden instruktor a jeden žák!

Jak se přihlásíte do kurzu

Zajděte si ke svému praktickému lékaři a požádejte o „posudek o zdravotní způsobilosti“.

Až ho budete mít, zavolejte na číslo 603 411 326, dohodneme si krátkou schůzku, na které vyplníte přihlášku a předáte posudek. Formuláře najdete pod tlačítkem „Ke stažení“.

Můžete také vyplnit přihlašovací formulář pod tlačítkem „kontakty“.

Cena standardního kurzu sk. B, nebo B78 je 21000,- Kč

Cena individuálního kurzu sk. B, nebo B78 je 26000,- Kč

V ceně je kromě výuky a výcviku učebnice, pero, přístup k on-line pomůckám, jedna závěrečná zkouška a popř. dvě zkoušky opravné. V ceně není zahrnut poplatek úřadu.