Motocykly AM, A1, A2, A

Motocykly AM, A1, A2, A

AM – opravňuje k řízení dvoukolových, tříkolových a čtyřkolových vozidel s konstrukční rychlostí od 25 do 45 km/hod, věk od 15 let.

A1 – opravňuje k řízení motocyklu o obsahu válců do 125 cm3, o výkonu do 11 kW a s poměrem výkon/váha do 0,1 kW/kg a také tříkolek a čtyřkolek do 15 kW, věk od 16 let.

A2 – opravňuje k řízení motocyklu o výkonu do 35 kW s poměrem výkon/váha do 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem, věk od 18 let.

A – opravňuje k řízení všech motocyklů a také tříkolek nad 15 kW, věk od 24 let. V případě, že jste držitelem sk. A2 nejméně dva roky, věk již od 20 let.

Výuka

Nejprve bude probíhat výuka na učebně. Začínáme teorií jízdy, kde se seznámíte s postupy ovládání motocyklu od sejmutí ze stojánku přes rozjíždění, řazení, průjezd zatáčkou až po zastavení a zvednutí na stojánek. Budeme se věnovat bezpečnosti při ovládání vozidla, a hlavně řidičskému vnímání. V dalších hodinách se seznámíte se zákonem o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., jeho prováděcí vyhláškou č. 294/2015 Sb. Zejména se naučíte řešit dopravní situace jako např. průjezd křižovatkou či jízdu v jízdních pruzích. Do výuky je též zařazena lekce zdravotní výchovy zaměřená na poskytování první pomoci a lekce praktické údržby motocyklu.

Výcvik

Bude navazovat na výuku. Je rozdělen do 10. lekcí po 1,5 hod. Začíná se na cvičné ploše, kde si nacvičíme rozjezd, zastavení, zatáčku v malé rychlosti, jízdu slalomovou tratí a jízdu ve tvaru osmičky. Na motocyklu sedíte sami, instruktor chodí vedle.

Dále pokračují dvě lekce v mírném provozu mimo obec. V dalších lekcích se naučíme rozjezdy do svahu a začneme se pohybovat v městském provozu. Budeme se učit řešit křižovatky od jednodušších po složitější. Tyto jízdy jsou s instruktorem na jednom motocyklu.

Poslední 3 lekce budou probíhat na cvičišti, kde se budeme učit 10 jízdních úkonů předepsaných ke zkoušce. Přehled těchto úkonů si můžete stáhnout v rubrice „Ke stažení“. Na motocyklu jedete sami, instruktor Vás bude doprovázet v jiném vozidle.

Výcviková vozidla: Honda CBF 125, Suzuki GS 500 E, Suzuki GSF 600 Bandit.

Jak se přihlásíte do kurzu

Zajděte si ke svému praktickému lékaři a požádejte o „posudek o zdravotní způsobilosti“.

Až ho budete mít, zavolejte na číslo 603 411 326, dohodneme si krátkou schůzku, na které vyplníte přihlášku a předáte posudek. Formuláře najdete pod tlačítkem „Ke stažení“.

Můžete také vyplnit přihlašovací formulář pod tlačítkem „kontakty“

Cena kurzu sk. AM-A1-A2-A je 18000,- Kč

V ceně je kromě výuky a výcviku učebnice, pero, přístup k on-line pomůckám, jedna závěrečná zkouška a úrazové pojištění. V ceně není zahrnut poplatek úřadu.