Nákladní automobil  C

Nákladní automobil  C

Opravňuje k řízení všech nákladních automobilů. Nutné je být držitelem sk. B.

Výuka

Nejprve bude probíhat výuka na učebně. Začínáme teorií jízdy, kde se seznámíte s postupy ovládání nákladního automobilu s ohledem na značné rozměry a hmotnost oproti automobilu osobnímu. Budeme se věnovat bezpečnosti při ovládání vozidla, a hlavně řidičskému vnímání. V dalších hodinách si zopakujeme zákon o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., jeho prováděcí vyhlášku č. 294/2015 Sb. Zejména se seznámíte s ustanoveními zákona, které při řízení osobního auta nepotřebujete znát. Budeme se též věnovat nauce o konstrukci a údržbě vozidla. Do výuky je též zařazena lekce zdravotní výchovy zaměřená na poskytování první pomoci a lekce praktické údržby nákladního automobilu.

Výcvik:

Navazuje na výuku a je rozdělen do 9 lekcí á 1,5 hod. První lekce bude v mírném provozu a další pokračují v městském provozu s postupně zvyšující se obtížností. Zaměříme se na průjezdy v omezeném prostoru, manévrování, couvání k rampě apod. 

Pronajaté výcvikové vozidlo DAF valník s plachtou.

Jak se přihlásíte do kurzu

Zajděte si ke svému praktickému lékaři a požádejte o „posudek o zdravotní způsobilosti“.

Až ho budete mít, zavolejte na číslo 603 411 326, dohodneme si krátkou schůzku, na které vyplníte přihlášku a předáte posudek. Formuláře najdete pod tlačítkem „Ke stažení“.

Můžete také vyplnit přihlašovací formulář pod tlačítkem „kontakty“

Cena kurzu C je 20000,- Kč